Achillion Hotel - Thassos

Thassos, Tasos
Хотелот Ахилион се наоѓа на половина километар од плажата Скала Потамија, 1 километар од Голден Бич и нуди базен и појадок на теренот. Собите имаат балкони со поглед на морето и/или зелениот пејзаж на Тасос кој ги вклучува неговите прекрасни маслинови градини. Сите соби во Ахилион вклучуваат климатизација, ТВ со рамен екран и мал бар-фрижидер. Бар покрај базен служи лесни закуски и пијалоци во текот на денот. Одвреме-навреме се организираат специјални вечери со музика и танцување. Тасос градот е 11,3 километри. Бесплатен приватен паркинг е достапен на имотот.

Вклучено

Сеф
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели