Alea Hotel and Suites

Thassos, Tasos

Сместен на локација покрај плажа во северозападниот дел на Тасос во Скала Приноу, хотелот со 4 ѕвезди Алеа располага со фитнес центар и 2 надворешни базени. Тој нуди спа објекти, додека WiFi е достапен во сите области. Отворање на балкон, сите сместувачки единици се со сателит, ТВ со рамен екран и климатизација. Тие исто така имаат сеф и фрижидер. Секоја бања е опремена со када или туш и фен. Главниот ресторан има голема тераса со поглед на базенот и морето. Искусете ја разновидноста на нашите бифе со ревијално готвење или печење на јаглен, нудејќи национални и меѓународни јадења. Уживајте во различни специјални тематски вечери како грчка ноќ, ноќ на скара, ноќ на карвери итн. Alea Suites располага со 3 ресторани и 3 барови. Во главниот ресторан секојдневно се служи богат доручек, а децата ќе најдат специјални менија. Приморската таверна Алмира служи грчки јадења. Повеќе капацитети во хотелот Алеа вклучуваат топла када, амам и затворен базен. Во просториите има и игралиште за одбојка на плажа. Alea Hotel & Suites овозможува лесен пристап до терминалот за траект што го поврзува Тасос со градот Кавала. Бесплатен паркинг на место е можно.

Информации за хотелот

Овој луксузен комплекс за одмор се состои од 146 супериорни соби и апартмани сместени во многу мали згради од 1 до 2 ката. Декорирани со свеж стил, нашите супериорни соби имаат двоен или брачен кревет (на барање) со удобен душек, модерна бања со туш и/или када, пространа балкон или тераса со поглед на комплексот. Нашите софистицирани Junior апартмани се идеални за 2-4 лица, кои сакаат да споделат пространа просторија и елегантен комфор во свежата и пријатно топла неутрална палета на бои акцентирани со декор што го рефлектира аквамаринското море. Внимателен распоред ги комбинира спалната и дневната област обезбедувајќи прекрасно чувство за простор. Балкон или тераса со прекрасен поглед на базен или земјиште.


Вклучено

Главен бар
Главен ресторан
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели