Alexandra Beach Thassos Spa Resort

Thassos, Tasos

На прекрасниот остров Тасос, во близина на селото Потос, ве очекува мало рајско место на живописно место со смарагдно чисто море, разнобојни зајдисонца и неверојатен поглед кон Егејското Море. Опкружен со 500 хектари бујни градини со рози и палми, одморалиштето нуди амбиент на мало село со интимна атмосфера.

Нашата мисија е да го претвориме вашиот престој во искуство како од соништата. Постојано пријателскиот и услужлив персонал е посветен да ги задоволи вашите потреби и да го направи вашиот одмор незаборавен.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
Бебе седење (на барање)
Бар
Бар ресторан
Бар на плажа
лежалки и чадори на плажа
Крпи за плажа
Третман за убавина (на барање)
Bell-Boy Service
Билјард (базен) Маса
Бутик
Изнајмување автомобили и мотор
Консиерж
Дневна служба за слугинката
Доктор (на барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Фудбалски терен 5x5
Игри / соба за играње
Продавница за подароци
теретана
Амам
Внатрешно детско игралиште
Внатрешен базен за свежа вода
Интернет катче
Базен џакузи
Златарница
Сервис за перење и пеглање
Лоби салон
Масажа
Мини клуб за деца
Мини маркет
Надворешно игралиште
Паркинг бар
Базен
Снек бар
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Ресторан
Услуга во соба
Сателит ТВ
Сауна
Туш и соблекувална
Снек бар
Спа
Базен
Базен (слатка вода)
Базен со детски простор
Пинг-понг
Тениско игралиште
Тоалети за хендикепирани лица
Патничко биро
Одбојкарско игралиште
Водни спортови
Пристап до Интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели