A for Art

Thassos, Tasos
Хотел со извонреден дизајн сместен во значајна зграда од историско значење во центарот на старото пристаниште на Лименас подготвен да ги запознае гостите со ликовната уметност на гостопримството. A for Art успеа да го претвори поранешниот магацин за тутун од почетокот на 20 век во уметничко дело со помош на KARE Design и создаде и оригинален хотел Art & Design комбинирајќи ја традиционалната култура со модерната естетика. Хотелот A for Art Design во Лименас, Тасос, се издвојува по својата вистинска гостопримливост, неспоредлива естетика, висококвалитетни капацитети и услуги. Тоа е место за релаксација и релаксација, лежење и разгалување. Заведени од уметничкиот луксуз и шармот скриен во секој детал, воодушевете се од изборот на фино јадење, инспирирајте се од атмосферата на безвременски стил и квалитет. Наоѓајќи се во близина на пристаништето Лименас, A for Art обезбедува врвен избор за вашите одмори на островот Тасос, во Егејското Море и совршена почетна точка за вашите островски екскурзии.

Вклучено

A La Carte
Барови
Доктор
Кодекс на облекување
Послужени оброци
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Wi-Fi Заеднички области
Wi-Fi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели