Porfi Beach

Nikiti, Sithonia, Sitonia, Halkidiki
Опкружен со бујна медитеранска градина, хотелот Porfi Beach се наоѓа на плажата во близина на градот Никити, на прекрасниот полуостров Ситонија. Отворен во 1992 година, а целосно реновиран во 2005 година, има идилична локација покрај море, на недопрена и добро одржувана песочна плажа на заливот „Макрија Лангада“ и е опкружен со една од најсценските борови шуми во регионот на Халкидики. Неговата локација го прави Pοrfi Beach Hotel идеален амбиент за мирни и релаксирани одмори. Тој нуди широк спектар на услуги и активности кои можат да ги примат најпребирливите вкусови. Хотелот располага со 88 неодамна реновирани соби, сместени во 4 двокатни згради во ароматичната градина, од кои сите се климатизирани и имаат радио, ТВ, фрижидер, фен, балкон или тераса и телефон. Хотелски капацитети: 24 часовна рецепција, тениско игралиште, повеќејазичен персонал, игротека, будење, билијард, седење бебиња, пинг понг, услуги за факс и фотокопирање, кошарка, кредитни картички, мини фудбалска маса, мини маркет, Изнајмување автомобил, Перење алишта , Планински велосипеди, Интернет Wi-Fi, Мотоцикли, ТВ салон, Надворешни базени, Казино, Крпи за базен и плажа, Лежалки на базен и на плажа, Главен бар - Бар на базен - Бар на плажа, Услуга во соба, Соби за багаж , Сала за појадок со панорамски поглед кон градината и морето, Паркинг простор, A la carte традиционална грчка таверна, настани за свадби и забави Хотелот нуди ноќевање со појадок или услуга за полупансион (шведска маса).

Вклучено

A La Carte
Барови
Големи за плажа
Изнајмување автомобили
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Кодекс на облекување
Вечерна анимација
Послужени оброци
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Посебни потреби
Тенис
Wi-Fi заеднички области
Wi-Fi Соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели