Koviou Holiday Village

Nikiti, Sithonia, Sitonia, Halkidiki
Сместен во маслинка, поддржан од зелен рид, Koviou Holiday Village е семеен хотел со 3 ѕвезди, релаксиран, само 5 минути пешачење од плажата Акти Ковиу. Распослан на 14 хектари зеленило, маслинки и палми, овој хотел се состои од главната зграда со рецепцијата и ресторанот и 4 згради со сместувачки единици, околу базен, детско игралиште и бар покрај базен. Сместено на само 6 километри од Никити и 13 километри од космополитскиот Неос Мармарас, Koviou Holiday Village е совршено сместен во срцето на Ситонија. Акти Ковиу е една од најубавите плажи на Ситонија, со бели песоци, плитка вода и мала борова шума која нуди природна сенка во текот на летото. *** Поради близината на главниот пат, гостите можат да стигнат до плажата преку подземен премин.

Вклучено

Барови
Кошарка
Пажари
Изнајмување автомобили
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Послужени оброци
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Пинг-понг
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели