Makednos

Nikiti, Sithonia, Sitonia, Halkidiki
Скриен во речиси приватен залив на делот од широката и долга плажа со бел песок на Акти Ковиу, хотелот Македнос е имот со 3 ѕвезди, семеен имот. Неговиот идиличен пејзаж каде густата вегетација од борови се среќава со сино-зелената боја на морето на позадината на карпестите планини се наоѓа на само 6 километри од Никити и 13 километри од космополитскиот Неос Мармарас, додека аеродромот во Солун е оддалечен 105 километри. Хотелот се состои од две згради со поглед на сафирно синиот залив, со рецепција, ресторан, отворен базен со влажен бар и помал базен за деца, бар покрај базен, детско игралиште и паркинг простор. Плажата е достапна по неасфалтирана патека, оддалечена 100 метри, каде што ќе најдете лежалки и чадори со мала надокнада.

Вклучено

Барови
Плажа комплети
Изнајмување на автомобили
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Послужени оброци
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Специјални потреби
Wi-Fi заеднички области
Wi-Fi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели