Acrotel Athena Pallas

Nikiti, Sithonia, Sitonia, Halkidiki

Добредојдовте во Акротел Атина Палас

Хотелската единица хармонично се простира на 30.000 квадратни метри со шест категории згради и една централна зграда со уникатна архитектура. Хотелот Атина Палас ги поседува сите потребни елементи и инфраструктура за да обезбеди високо ниво на услуги кои можат да ги покријат желбите и очекувањата на секој посетител за удобен и уникатен престој. Во ова автентично село, посетителот може да вкуси традиционални грчки рецепти, како и потези од медитеранската кујна во главниот ресторан „Доксато“ и во традиционалната грчка таверна „Лемони“. 6-те барови се секогаш достапни, а во комбинација со Спа центар од 1200 метри квадратни, најсовремена теретана (бесплатна), како и сауна, турска бања, џакузи и услуги за масажа ќе го возбудат секој гостин. Конечно, секој гостин секогаш може да го користи нашето тениско игралиште и терен за мини голф.

Локација
Атина Палас се наоѓа на плажата Елија, во Ситонија, провинција Халкидики, во мирна и убава средина и изгледа како традиционално грчко село. На целиот полуостров Ситонија ќе најдете прекрасни плажи со јасно сина вода. Одморалиштето ви дава многу можности за одмор и уживање во прекрасната природа. Малото растојание од хотелот до Никити (9 км) и Неос Мармарас (11 км) на секој гостин му нуди многу избор за рекреација. Можете лесно да пристигнете со автобусот на хотелот или со јавниот автобус.


Вклучено

24-часовна рецепција / пред бирото
Трансфер на аеродром / пристаниште
A-la-carte ресторан
Услуга за будење
Дебешки столчиња во ресторанот
седење за бебиња (на барање)
Сервис за багаж
Бар
бар ресторан
бар на плажа
лежалки на плажа & Чадори
Крпи за плажа
Третман за убавина (на барање)
Ѕвонче со електрично возило
Патувања со чамец
Изнајмување на автомобили и мотор
Дневна служба за слугинката
Доктор (по барање)
Лице
Услуга за факс и фотокопирање
Игри / соба за играње
теретана
Амам
Загреани столици
Интернет катче
Џакузи
Служба за перење и пеглање
Лоби салон
Маникир
Масажа
Медицинска пракса
Мини клуб за деца
Мини голф
Мини маркет
Игралиште на отворено
Паркиралишта надвор од хотелската област
Паркиралишта во рамките на област на хотелот
Педикир
Персонал течно зборува многу странски јазици
Бар покрај базен
Снек бар покрај базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Професионална поддршка
Простор за релаксација на базен
Ресторан
Услуга во соба
Сателитска ТВ
Сауна
Поддршка на Секретаријатот
Солариум
Спа
Базен со детски простор
Тениско игралиште
Трансфер услуги со хотелскиот автобус
Патувачко биро
ТВ соба
Wi-Fi Интернет
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели