Acrotel Lily Ann Village

Nikiti, Sithonia, Sitonia, Halkidiki

Добредојдовте во Acrotel Lily Ann Village

Хотелот Lily Ann Village 3* се наоѓа во селото Никити и е оддалечен само 400 m од одличната песочна плажа.
Хотелот ќе ви биде многу лесен или патувате со автомобил (100 m од главниот пат) или со автобус (800 m од автобуската станица).
Во близина на хотелот ќе најдете локации за забава како барови, ресторани и многу различни продавници.

Никити, кој е многу познат по производството на мед, особено во лето нуди некои културни настани, како што е меѓународниот пливачки натпревар „Дијаплус“ и други атлетски натпревари.

Хотелот се состои од 4 згради опкружени со прекрасни градини. Во средината има базен со слатка вода со базен/снек бар, а околу базенот има лежалки и чадори кои можете да ги користите бесплатно.
Во главната зграда има убаво лоби/рецепција со ТВ катче и климатизиран ресторан.

Селото Лили Ен има 17 двокреветни соби, 11 супериорни соби и 14 семејни соби.
Сите соби го комбинираат пријателскиот простор со удобноста. Имаат телефон, клима, мини бар, сателитска ТВ, бања со туш и балкон.


Вклучено

Услуга за трансфер на аеродром/пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
седење за бебиња (на барање)
Бар
Патувања со брод
Изнајмување автомобили и мотори
Доктор (на барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Интернет катче
Сервис за перење и пеглање
Паркинг
Снек бар за базен
Лежалки и чадори за базен
Ресторан
Сеф
Базен (слатка вода)
Базен за деца
Пристап на интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели