Вила Аргири

Автобус

Термин Од 19.07.2024 - 26.07.2024

1/2 Студио

19.07.2024 - 26.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
30,318.00 den

25,770.00 den

489.00 €

416.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.08.2024 - 09.08.2024

1/2 Студио

02.08.2024 - 09.08.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
30,318.00 den

25,770.00 den

489.00 €

416.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi

Не вклучено

Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
Користење на клима 6 евра од ден
Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Ескејп Травел за лето 2024 ви ја нуди вила Аргири на островот Тасос во областа Скала Потамиа која е во сопствен закуп. Вила Аргири се наоѓа на 5 минути од плажа во областа Скала Потамиа. Во непосредна близина на вилата се наоѓа првиот маркет кој нуди евтини и пристапни цени.

План и програма

ПРВ ДЕН
За Тасос поаѓањата се секој петок почнувајќи од првиот термин 31.05.2024 па се до последниот од 20.09.2024

Типови на соби

1/2 и 1/4 студиа

Вилата располага со двокреветна и четирикреветни студиа. Двокреветните студиа се со два единечни кревети. Четирикреветните кревети се со четири единечни кревети. Секое студио е опремено со сопствена кујна,сопствено купатило,и клима уред. Кујната е комплетно опремена (приборот е во согласност со бројот на легла) Влегување во собите: 14:00 часот по локално време; Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка

Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди