IBEROSTAR ROYAL EL MANSOUR

Чартер

Термин Од 25.06.2024 - 02.07.2024

BASIC ROOM

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

107,260.00 den

1,730.00 €

Резервирај Јави се

Double Room

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

114,328.00 den

1,844.00 €

Резервирај Јави се

DOUBLE WELLNESS

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

118,296.00 den

1,908.00 €

Резервирај Јави се

Double Sea View

All Inclusive

25.06.2024 - 02.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

124,248.00 den

2,004.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 02.07.2024 - 09.07.2024

BASIC ROOM

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

107,260.00 den

1,730.00 €

Резервирај Јави се

Double Room

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

114,328.00 den

1,844.00 €

Резервирај Јави се

DOUBLE WELLNESS

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

118,296.00 den

1,908.00 €

Резервирај Јави се

Double Sea View

All Inclusive

02.07.2024 - 09.07.2024

Слободно Чартер

Вкупна цена за сите патници

124,248.00 den

2,004.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Хотелот припаѓа на добро познатиот синџир хотели Iberostar и е отворен 2010 година. Се простира на 15.000 м2 и има 447 сместувачки единици (225 стандардни, 155 супериорни, 53 family suite, 10 junior suite и 4 соби приспособени за лица со посебни потреби). Хотелот има основен ресторан „L Olivier“, интернационалниот ресторан „Al Sofra“, неколку барови (Snack bar, Beach bar, Pool bar, Didon lobby bar), маварскиот бар „Eskifa“ и дискотека.Детските капацитети вклучуваат мини клуб (4-12 години), видео игри (6-18 години) и игралиште.

Спорт и рекреација

Надворешен базен со детски дел, внатрешен базен со детски дел (се грее во одреден период по хотелски правила), тенис, пинг-понг, стрелаштво, фудбал, одбојка, спортови на вода, пикадо, фитнес центар, Wi-Fi интернет (со ограничена брзина и број на корисници), дневна и вечерна анимација, дискотека од 23.00 -02.00

Платено: осветлување на тениски терени, спортови на вода, нуркање и други работи надвор од концептот.

Spa & wellness
Се плаќа: сауна, турска бања (хамам), базен, џакузи, масажи, третмани на лице и тело, соба за релаксација, фризер и други додатоци.

Програма


Сместување

Стандардна соба е со површина од 25 m² и има балкон со поглед на море или улица.

Супериорна соба е со површина од 29м² и има балкон со поглед на море или улица.

Хотелот има и соби погодни за лица со посебни потреби.

Дополнителни информации

Менувачница, rent-a-car, сервис за перење и пеглање, конференциска сала, фризер, паркинг.

Плажа

Хотелот се наоѓа на сопствена песочна плажа. Користењето на чадори и лежалки на плажа е бесплатно, а пешкирите се обезбедуваат со депозит.

Концепт за исхрана

Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, ручек, вечера (самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот), ужина во одредени периоди од денот. За време на оброкот се служи вода, пиво и локални вина без доплата. Хотелот располага со à la carte ресторан „Al Sofra“ (бесплатен еднаш за време на престојот со претходна резервација). Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите се вклучени во концептот. Системот All Inclusive работи во хотелот од 06-00 до 00:00 часот и ги вклучува услугите на сите ресторани и барови.
Главен ресторан (појадок, ручек, вечера). Grill & Steak House a la carte ресторан.
2 барови (лоби, бар покрај базен), мавританско кафуле

Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци,свежо цедените сокови, à la carte ресторан, сите пијалоци во дискотека, маварско кафуле „Eskifa“ и друго надвор од концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (времето, содржината...).

Локација

Хотел Iberostar Selection Royal El Mansour се наоѓа на околу 1 км од центарот на Махдија, на околу 47 км од аеродромот во Монастир и на околу 227 км од аеродромот во Тунис; 90 км од аеродромот Енфида, средновековна Медина на 700 м; пристаниште 1 км. Се наоѓа директно на златна песочна плажа.

Забелешки

Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.

Во цената не е вклучено:

мини бар (се дополнува еднаш по пристигнувањето), room service.

Карактеристики за соба

Сите соби имаат централна клима, сателитска ТВ, сеф, телефон, бања со туш или када, фен, мини бар, балкон, Wi-Fi интернет.

Локација

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди