ВИЛА ЕЛЕНА

Автобус

Термин Од 01.06.2024 - 08.06.2024

1/2 ПРИЗЕМЈЕ

RO

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
15,004.00 den

12,276.00 den

242.00 €

198.00 €

Резервирај Јави се

1/4 АПП

RO

01.06.2024 - 08.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
30,008.00 den

24,552.00 den

484.00 €

396.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 08.06.2024 - 15.06.2024

1/2 ПРИЗЕМЈЕ

RO

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
17,732.00 den

13,516.00 den

286.00 €

218.00 €

Резервирај Јави се

1/4 АПП

АПП

08.06.2024 - 15.06.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
35,464.00 den

27,032.00 den

572.00 €

436.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

-7 ноќевања 8 дена во вила Елена
– Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје

Не вклучено

– Факултативни излети
-Клима
– Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7 ноќевања која се плаќа задолжително на лице место во објектот)
– Повратен билет за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
Летувајте на остров Крф, со агенцијата која руши рекорди на патници! 2024-ва ќе биде година на најдобрите зајдисонца само со ESCAPE TRAVEL. На нашата листа на дестинации го имаме ИПСОС, дестнација за која држиме рекорден број на патници! Годинава Ипсос уште подобар преку наша организација. За оние коишто за првпат ќе се одлучат да летуваат на ова дестинација, треба да знаат дека Ипсос се наоѓа северно од Дасија, на околу 15 километри од градот Крф.

Цената која ја истакнува пребатувачот е вкупната сума за собата според бројот на лица (возрасни и деца)

Вила Елена се наоѓа на островот Крф на 350м оддалеченост од плажа.Вилата располага со студиа за 2 лица студиа и еден апартман за 4 лица.Студиата се на прв и втор спрат.Опремени се со мини кујна, фрижидерче, тоалет,клима уред (се доплаќа 5е од ден) Во објектот нема лифт.

Типови на соби

1/2 ПРВ СПРАТ

1/4 АПП

1/2 ПРИЗЕМЈЕ

Факултативни екскурзии

Посета на плажата Глифада и фабриката Василакис

Посета на плажата Глифада и фабриката Василакис

20.00 €

Целодневна посета на плажата Глифада, со попатна посета на фабриката Василакис, каде ќе имате можност да се запознаете и да дегустирате локални производи кои се наоѓаат само на островот Крф и секако да ги набавите по ниска цена. Глифада, една од најголемите песочни плажи на островот, ќе ве воодушеви со преубавиот златен песок и секако чистата вода од Јонското море

Палеокастрица

Палеокастрица

Посета на еден од најубавите заливи на Островот Крф, и воедно во Европа, Палеокастрица. Место каде што ќе уживаме во природните убавини, ќе го посетиме манастирот на Пресвета Богородица, еден од најстарите манастири во Европа, ќе уживаме во една од најчистите води на Јонското море, а целиот ден ќе го заокружиме со преубав панорамски поглед на целиот залив, уживајќи со локалните благи специјалитети, фрапе или коктел, и секако, уживање на базен.

Локација

Забелешка

Цените на факултативните излети ќе бидат објавени пред почетокот на летната сезона

Black Friday цените се изразени како (промо цени) се исклучиво со целосна уплата и важат до поплнување на местата

Доколку уплатите по Black Friday цена, за споен термин или превоз не се одбива ништо на вториот термин.

Во случај за уплата на сингл соба по Black Friday цена, се сметат две цели суми од Black Friday цената

Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат

За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени, не и на black friday цените

 При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.

CHECK IN: ОД 14:00 ДО 16:00

CHECK OUT: ОД 07:00 ДО 09:00

Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите, а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.

Двокреветни,трокреветни студиа (во двокреветните се додава дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.

Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори

Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

Ваучерите за рана резервација се користат исклучиво од лицата кои имаат склучено договор за патување со нашата агенција.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first,last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните

Дете од 4 до 11,99 години кое користи сопствен лежај има 50% попуст од редовната цена(се однесува само на еден кревет во студиото) само во случај на двајца возрасни и дете од 4 до 11.99. Во случај на возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума

Дете од 4 до 11,99 години кое го дели креветот со возрасен го плаќа само превозот 55 евра

Две деца од 2 до 12 години кои делат кревет имаат попуст од 50%

Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,

За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,

Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата

 Секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15 евра од седиште.

За сопствен превоз се одземаат 10 евра од цената на понудата (НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИ ИЛИ ДРУГИ ПРОМОЦИИ)

За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А ЕСКЕЈП ТРАВЕЛ       

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди