Хотел Belvedere 4*

Автобус

Термин Од 27.06.2024 - 04.07.2024

1/2 Bungalow Sea View

BB

27.06.2024 - 04.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
43,400.00 den

39,060.00 den

700.00 €

630.00 €

Резервирај Јави се

1/2 Standard Room Garden View

BB

27.06.2024 - 04.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
45,260.00 den

40,796.00 den

730.00 €

658.00 €

Резервирај Јави се

1/2 Standard Room Sea View

BB

27.06.2024 - 04.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
47,120.00 den

42,408.00 den

760.00 €

684.00 €

Резервирај Јави се

Термин Од 04.07.2024 - 11.07.2024

1/2 Bungalow Sea View

BB

04.07.2024 - 11.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
50,840.00 den

45,756.00 den

820.00 €

738.00 €

Резервирај Јави се

1/2 Standard Room Garden View

BB

04.07.2024 - 11.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
52,700.00 den

47,492.00 den

850.00 €

766.00 €

Резервирај Јави се

1/2 Standard Room Sea View

BB

04.07.2024 - 11.07.2024

Слободно Автобус

Вкупна цена за сите патници
54,560.00 den

49,104.00 den

880.00 €

792.00 €

Резервирај Јави се

Провери друг термин

Вклучено

-7 ноќевања во хотел Белведере
-Појадок во хотелот
-Користење на базенот
-Користење на клима
-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје
-Цените се изразени по лице

Не вклучено

-Дополнителeлни 46€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус
-Факултативни излети
-Доплата за туристичка такса
-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице
Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и рекреација! Хотелот нуди двокреветни соби и семејни бунгалови во срцето на Скијатос. Откако ќе пристигнат на пристаништето на Скијатос, гостите на хотелот имаат организиран трансфер до хотелот, и назад на денот на заминување Хотелот се состои од главна зграда и бунгалови до кои се стигнува по посебно наменети скали (околу 50 скали) за полесен пристап Хотелот исто така има служба која го пренесува багажот од рецепција до бунгаловите на патниците кои се сместени во истите Хотелот има сопствен базен покрај кој ќе можете да уживате во вечерните часови со вашиот омилен пијалок и друштвото за добар муабет. Главната причина која не натера да го закупиме хотелот е местоположбата на објектот, кој од едната страна е планина, а од другата страна е морето, што е нешто кое му е најпотребно на секој за добар релаксиран одмор. Собите на хотелот се светли и пространи, дел од нив се во сино-бела нијанса што асоцира на морската ширина. Дел имаат поглед кон морето, а дел се со поглед кон планината. Веднаш наспроти хотелот има супермаркет, а по самата главна улица која води до плажата Кукунариас и до градчето ќе најдете голем број на ресторани и таверни. Градчето на Скијатос е на само 10 минути со автобус, кои автобуси ги има постојано.


План и програма

Термините за Лето 2024 та на Скијатос се од четврток до четврток, секоја среда навечер поаѓање
Првиот термин започнува од 23-ти Мај, а последниот термин завршува на 26-ти Септември. Поаѓањето е секоја среда навечер. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. Нашиот туристички придружник се грижи патниците да се сместат на траект кој сообраќа на релација Волос-Скијатос-Волос. Пристигнување на Скијатос во утринските часови. Сместување после 14:00 часот по локално грчко време. Поаѓање за Македонија секој четврток.

Типови на соби

1/2 Standard Room Sea View

Собите нудат можност за сместување на 2 лица. Опремени се со фрижидерче, тоалет, Wi-Fi, фен за коса и балкон.

1/2 Standard Room Garden View

Собите нудат можност за сместување на 2 лица. Опремени се со фрижидерче, тоалет, Wi-Fi, фен за коса и балкон.

1/2 Bungalow Sea View

Бунгаловите нудат можност за сместување на 2 лица. Опремени се со фрижидерче, тоалет, Wi-Fi, фен за коса. До бунгаловите водат 40тина скали. Куферите и останатиот багаж се носи со превоз, од главната зграда на комплексот до бунгаловите.

Факултативни екскурзии

Kukunaries beach

Kukunaries beach

Кукунариес е една од најпознатите плажи на Скијатос., се наоѓа на јужната страна на островот. Плажата е пространа и секој може да ужива на свој начин. Во бројните барови што се одоколу можете да се напиете Фрапе, ладно пиво или да се опуштите на лежалка со некоја книга. За љубителите на водни спортови има можност адреналински да го поминат денот, а секако имате и помирен дел каде што можете да уживате во интимна атмосфера.

Kрстарење до Lalaria beach и Островот Skopelos

Kрстарење до Lalaria beach и Островот Skopelos

Во групата на најубави плажи на Скијатос, за некои и најубава. Оваа плажа е како рај на земјата, ремек-дело на природата. Недопрена природа, бели камчиња, тиркизно море, мирно и неурбанизирано место, место кое чека да го посетите и малку ќе ви биде времето таму за да се насладите на целата таа убавина. Оваа плажа е достапна само со бротче, кое ќе ве однесе и до средновековниот замок. Исто така се посетува и островот Skopelos како и црквата Agios Ioannis позната по иконата св. Јован. Исто така на ова место како и островот Skopleos се снимени доста сцени од мјузиклот Mama Mia. Крстарење кое претставува целодневно уживање.

Banana beach

Banana beach

Веќе ви спомнавме дека овој остров е идеален за млади, љубители на денска и ноќна журка. Плажата БАНАНА е идеално место за младите посетители и секако за сите со млад дух. Овде имате Dj од пладне до полноќ. Журката е во полн ек уште во поладневните часови и трае со исто темпо до полноќ. Море, музика, пијачка, млади и разиграни луѓе, што повеќе може да посакате. Ова место навистина ќе ви се допадне и нема да ви здосади дури и секој ден од вашиот одмор да бидете тука. Секако ова не е класичен одмор, вака малку ќе се заморите, но кога ќе се вратите ќе спиете дома, може нели?!

Локација

Забелешка

 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата кои се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни. При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.
 • Поаѓањето е секоја среда. Секој четврток прв ден од одмор
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект компанијата.
 • За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и  се пресметува од редовната цена.
 • Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, студиото се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а  Ескејп травел  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
 • Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Доколку сакате да уплатите Online: Задолжително направете предрезервација на 071227847 или 071227837пишете ни во порака на нашата фејсбук страница. Бидејќи можно е во системот да се внесуваат повеќе резервации истовремено.

Искуства

Сподели Искуство

Слични Понуди