Flegra Palace Halkidiki

Pefkochori, Pefkohori, Halkidiki, Prv Krak

Палатата 4* Флегра се наоѓа блиску до селото Пефкохори, едно од најкосмополитските места во Касандра, првиот полуостров на Халкидики.
Опкружена со расцутен живописен пејсаж Палатата Флегра се наоѓа на само 150 метри од плажата и 500 метри од центарот на селото Пефкохори. Аеродромот Македонија во Солун (SKG) е оддалечен околу 100 километри, додека има автобуска станица веднаш пред хотелот.
Се состои од различни типови на соби со уникатна декорација која може да им служи на сите преференци на нашите гости. Од двокреветни стандардни и супериор соби до извршни двокреветни соби, семејни апартмани и гранд апартмани.
Во текот на деновите и ноќите можете да се опуштите и да уживате во нашите:
„Bar Soleil“ : софистициран амбиент со платформа од стаклено дно каде што можете да уживате во вашето кафе или коктел за освежувач заедно со закуски
„Амброзија“ : ресторан „a la carte“ со поглед кон базенот каде што можете да ги вкусите нашите прекрасни јадења инспирирани од медитеранската грчка исхрана
„Titanes“ : е ресторан со шведска маса за појадок и вечера кој ветува задоволство за секое кулинарско патување

Нашите помлади гости исто така можат да уживаат во својот престој, бидејќи има посебен детски базен и игралиште.
Пријатната атмосфера во комбинација со нашата топла и пријателска услуга за клиенти ги сочинува идеалните услови за незаборавни и релаксирачки одмори.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
Бар
Крпи за плажа
Изнајмување на автомобили и мотор
Доктор (по барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Интернет агол
Сервис за перење и пеглање
Лоби Салон
Масажа
Паркинг
Бар базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателит ТВ
Снек бар
Базен
Базен (свежа вода)
Базен за деца
Wi- Fi пристап до Интернет
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели