Alia Palace

Pefkochori, Pefkohori, Halkidiki, Prv Krak
Инспириран од приказната за Алија - убава морска девојка и невестата на Посејдон, хотелот Алија Палас има модерна архитектура во комбинација со локална хармонија со природната средина. Хотелот се наоѓа на врвот на селото Пефкохори, во мирен амбиент со неверојатен поглед на заливот Торонеос кој се протега од бесконечниот базен. Привилегираната локација со бесплатна шатл-служба го става овој хотел на само чекор од продавниците, рестораните и ноќниот живот. Погледот од природните тераси на хотелот на морето и прекрасната панорама на градот никого не остава рамнодушен. ***Хотелските шатл услуги вршат редовен трансфер од хотелот до плажата на Пефкохори (до плажа бар Фики) и од хотелот до селото и назад. ***Почнувајќи од сезоната 2020. хотелот е претставен како „само за возрасни“ кој прифаќа само гости постари од 16 години.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи на плажа
Третмани за лице
Изнајмување на автомобил
Доктор
Кодекс на облекување
Мазерца
Теретана
Послужени оброци
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Wellness
Специјални потреби
Тенис
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели