Poseidon Palace Leptokaria

Leptokaria, Pieria
Хотелот Посејдон Палас е изграден на 65.000 квадратни метри длабок зелен пејзаж, на плажата Лептокарија и во непосредна близина на ридовите Олимп, комбинирајќи фантастичен поглед на морето со прекрасниот поглед на „Планината на боговите“. Хотелскиот комплекс се состои од седум одвоени Двокатни згради, со капацитет до 500 легла, убави, светли и луксузни соби од секаков тип, за сите вкусови и џебови.Идеални за семејства, групи пријатели и парови кои сакаат да се релаксираат или да уживаат во својата романса, во тивко, кул, природен амбиент, имајќи можност, во исто време, да изведеме брзи и лесни екскурзии до сите правци и за која било намена, опремени се со прекрасен, функционален мебел, елегантна декорација и чардаци со поглед на море како и планина Олимп. поглед.Сите соби се опремени со директен телефон, клима (ладење и греење), сателитска ТВ, сеф, веранда, мини бар, када или туш кабина, фен за коса и тоалети за бања.. Хотелските капацитети и услуги вклучуваат: фитнес, забава соби, тениски терени, конгресни сали, волеј тераса, мини голф, детско игралиште, детски мини клуб, диско клуб, паркинг, бутик за накит, мини маркет, црква, аеробик, утринска теретана, велосипеди, школа за нуркање, сурфање на ветер, скијање на вода, риболов , кануа, чамец со банана, прстени, чамци, колено, рецепција 24 часа, WiFi интернет и лаптопи, услуга за перење, складирање багаж, изнајмување автомобили, такси услуги (на барање), хотелски автобус (двапати на ден), ресторан, таверна, главен бар , бар покрај базен, бар на плажа, олимписки димензии надворешен базен за возрасни со посебен дел за деца...

Вклучено

A La Carte
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување автомобил
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Вечерна анимација
Теретана
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана Плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели