Dion Palace Beauty & Spa Hotel

Leptokaria, Pieria
Сместен во прекрасни градини од 46.000 квадратни метри, во мирна област, хотелот Dion Palace Beauty & Spa Resort, отворен поголемиот дел од годината, нуди низа сместувања со 192 модерни и удобни соби, апартмани, супериорни и семејни соби неодамна надградени и реновирани со сите удобности. Хотелот нуди и 3 ресторани (сезонски) главен бар, суши бар, бар покрај базен, бар на плажа, ноќен клуб VIPS, капацитети за банкет и конференции и многу спортски и рекреативни објекти.

Информации за хотелот

Останатите капацитети на хотелот вклучуваат 2 паркинг на отворено со видео и обезбедување, детско игралиште и мини клуб, мини маркет со традиционални грчки производи и фолклорна уметност, бутик со облека, продавница за накит, сервис за перење, размена (рецепција), услуга за изнајмување автомобили ( прием), повици за будење, услуга во соба, ТВ соба. Wi-Fi е бесплатен 24 часа на сите јавни површини, соби. Исто така интернет катчето е бесплатно. Спа центарот зафаќа површина од околу 1200 квадратни метри и е еден од најмодерните центри за убавина во Грција. Понудените терапии се направени со користење на водата што доаѓа директно од изворите на планината Олимп.


Вклучено

Појадок (американско шведска маса)
Вечера (шведска маса)
Ручек (А ла карт)
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели