Olympian Bay Grand Resort

Leptokaria, Pieria
Идилично лоциран на плажата, се протега низ прекрасна, бујна територија, обезбедува песочна плажа, ресторани, барови, базен, конференциски услуги, анимација, детски клуб, спорт и многу повеќе, Olympian Bay Grand Resort е искуството што сте го доживеале чекаше да живее. Olympian Bay претставува хотел со 4 ѕвезди и комплекс бунгалови, во близина на исклучителна златна песочна плажа со кристално чисти води. Распослан е над бујните зелени градини под планината Олимп. Хотелот се состои од 126 удобни двокреветни соби, 4 апартмани и 140 бунгалови секој со балкон или внатрешен двор, лесен за пристап до добро уредените градини на одморалиштето. Олимпискиот залив се наоѓа на 1 км од Лептокарија, 8 км од Литохоро, 15 км од Дион, 22 км од планината Олимп 25 км од Катерини, 30 км од плажата Катерини, 120 км од аеродромот „Македонија“ и 110 км од Солун. Ова одморалиште на плажа се наоѓа во близина на плажата Скотина и замокот Платамон.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплет на плажа
Одбојка на плажа
Третмани за лице
Изнајмување автомобили
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
Размена
Салета
Оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Полиса за домашни миленици
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели