Yadis Djerba Golf

Djerba Tunis

Charter

Djerba Explore Park е на 3 километри од одморалиштето, а Phare de Taguermess е на 2,5 километри. Овој хотел е на околу 4 километри од центарот на Мидун. Џерба голф клуб е во непосредна близина на овој шармантен хотел.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Детско игралиште
Детски клуб
Гејмерска соба
Клима
Сеф
Мини бар
Тераса или балкон
Фитнес центар
Тениско игралиште
Терен за голф
Пинг Понг
Сауна
Турска бања
Парна соба
Џакузи
Ресторан
Бар
Базен
Спа центар
Продавници
Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related