Joya Paradise

Djerba Tunis

Чартер

Плажа Сопствена, песочна, на 500 метри од хотелот. Од мај до септември, има бесплатен шатл до плажата со мини туристички во секои 30 минути. Чадори, лежалки и душеци на плажа и покрај базен - бесплатно. Крпи за плажа - со депозит.

Услови за деца детски базен, детско игралиште, детски клуб (4-12 години), детски столчиња во ресторанот, креветчиња за бебиња (на барање, по достапност), анимација.

Локација Joya Djerba Paradise островот на источниот брег на Џерба, 20 минути со автомобил од аеродромот, 4 км од градот Миду, 2 км од хотелот има терен за гол и 10 минути од казиното, на втора линија од морето.

Карактеристики за соба Хотелот располага со 150 со сместени во трикатна зграда. Сите соби се телефони со клима, ТВ, телефон, бања со туш, фен, минибар, тоалети, сеф.

Концепт за средства All Inclusive - појадок на шведска маса, ручек и вечера, меѓуоброци, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.Спорт и рекреација

Бесплатни услуги: пинг-понг, одбојка на плажа, аеробик на вода, анимација.

Со доплата услуги: Турска бања, масажа, билијард, спортови на вода.

Карактеристики за хотелот Главен ресторан, a la carte ресторан (скара), 2 барови, мавританско кафуле, отворени базени на две нивоа, спа центар, продавници, Wi-Fi (во лоби).

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Вклучено

Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели