Joya Paradise

Djerba Tunis

Charter

Плажа Сопствена, песочна, на 500 метри од хотелот. Од мај до септември, има бесплатен шатл до плажата со мини туристички воз на секои 30 минути. Чадори, лежалки и душеци на плажа и покрај базен - бесплатно. Крпи за плажа - со депозит.

Услови за деца детски базен, детско игралиште, детски клуб (4-12 години), детски столчиња во ресторанот, креветчиња за бебиња (на барање, по достапност), анимација.

Локација Joya Paradise Djerba се наоѓа на источниот брег на островот Џерба, 20 минути со автомобил од аеродромот, 4 км од градот Мидун, 2 км од хотелот има терен за голф и 10 минути од казиното, на втора линија од морето.

Карактеристики за соба Хотелот располага со вкупно 150 соби сместени во трикатна зграда. Сите соби се опремени со клима, ТВ, телефон, бања со туш, фен, минибар, тоалети, сеф.

Концепт за исхрана All Inclusive - појадок на шведска маса, ручек и вечера, меѓуоброци, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.Спорт и рекреација 

Бесплатни услуги: пинг-понг, одбојка на плажа, аеробик на вода, анимација.

Со доплата услуги: Турска бања, масажа, билијард, спортови на вода.

Карактеристики за хотелот Главен ресторан, a la carte ресторан (скара), 2 барови, мавританско кафуле, отворени базени на две нивоа, спа центар, продавници, Wi-Fi (во лоби).

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related