Venice Beach

Djerba Tunis

Charter

Хотелот Venice Beach е идеално лоциран во туристичката област Мидун, во Трифа, на само 750 m од центарот. Најблискиот аеродром Зарзис е 21 км од хотелот, центарот на Мидун е 6 км, 18 км од Кумт Соук и 3 км од голф клубот Џерба. Последен пат е реновиран во 2013 година.

Хотелот располага со вкупно 159 соби распоредени на 2-катни згради со поглед на градина и базен.

Главен ресторан, лоби бар, бар покрај базен,  мавританско кафуле, 2 надворешни базени, 1 внатрешен базен. Спа центар

Хотелот се наоѓа на втората линија и има песочна плажа со заедничка територија со соседниот хотел „Cedriana“. Чадор за плажа и столче за плажа се достапни бесплатно. Крпи за плажа се обезбедени со депозит.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related