Riadh Meninx Djerba

Djerba Tunis

Charter

Riadh Meninx, кој се наоѓа на неколку минути пешачење од Dive Center, нуди 30 модерни соби. Имотот има француска фасада.

Abyss Dive Center Djerba е 3.8 km од тука, додека Archimede Diving Center Djerba е на 4.6 km. Местото има прекрасна локација во близина на плажата.

Сите соби се достапни со минибар, балкон и телефон.

Гостите можат да уживаат во оброкот во ресторанот на терасата на хотелот. Гастрономските опции вклучуваат кафе бар. Во близина ќе ги најдете Le Moulin и Pizza uno jamil hamdami кои нудат вкусни јадења. Овој хотел е погодно лоциран на 30 минути возење од аеродромот Џерба-Зарзис. Сеф, паркинг и продавница за сувенири се обезбедени во Riadh Meninx Djerba. Има креветчиња и мини клуб за деца

Овој хотел е на 10 минути возење оддалечен од Djerba Explore Park, блиску до плажа. Le Grand Casino de Djerba е на10 минути возење. Автобуската станица Minenx се наоѓа на 5 минути пешачење од хотелот Riad Meninx.

На 5-минутна прошетка од Disco Salsa, 4-ѕвездениот хотел Riad Meninx Djerba нуди сместување со сувенирница и ресторан. Овој атрактивен хотел има и тениско игралиште, затворен базен и фитнес студио.

Хотелот располага со 30 климатизирани соби.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related