Dar Jerba Zahra

Djerba Tunis

Чартер

Плажа
Сопствена, песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки, пешкири за плажа за депозит.

Објекти
надворешен базен со свежа вода и детски простор (на територијата на Dar Jerba Narjess 4 *), надворешен базен со свежа вода, надворешен базен со термална вода, надворешен базен (загреан во зима). главен ресторан, тематски a la carte ресторани, основен бар, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа, кафуле, Спа центар

Услови за деца
мини клуб за деца од 4-12 години, тинејџерски клуб за деца од 13-16 години, игралиште

Локација
Хотелот се наоѓа во областа Мидун. Центарот на градот е оддалечен 6 посебен, главниот град Khumt Souk е на 19 карактеристики. има голф клуб и кугларски центар на околу 2 посебни од хотелот. Аеродромот Џерба е на само 30 карактеристики од хотелот.

Карактеристики за соба
климатизација, телевизија, телефон, мини екран, сеф (платен), балкон или тераса

Спорт и рекреација
дневна и вечерна анимација и тематски вечери, 4 тениски игралишта (осветлување на барање), аква аеробик, одбојка, пинг Понг, мини фудбал, пикадо, Стрела, мини голф, кошарка, одбојка на плажа, бокце, билијард (со плаќање), спортови are sourced directly or indirectly from official company registries. на вода (со плаќање)

Дополнителни информации Хотелите имаат право да се менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и промени на користење на содржината, на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временски услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не да биде одговорен за промени.Сместување
Хотелот располага со 345 соби сместени во двокатна зграда и бунгалови.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.

Вклучено

Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели