Djerba Castille

Djerba Tunis

Charter

Хотелот Djerba Castille се наоѓа на песочна плажа опкружена со егзотични палми, погодна за семејства, архитектонски инспирирани од тврдината изградена во Џерба во 12 век. Локација: На плажа, во одморалиштето Мидун, на 6 км од центарот на Мидун и 25 км од аеродромот.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Клуб за деца и тинејџери
Детски базен
Игралиште
Балкон или тераса
Туш
Тоалет
Телефон
Сателитска телевизија
Климатизација
Фен
Главен ресторан (шведска маса)
Кафуле
Скара покрај базен
4 барови
Мавританско кафуле
Амфитеатар за забавни програми
Надворешен базен со тобоган
Внатрешен базен со џакузи и греење
Тениско игралиште
Пинг Понг
Мини голф
Аеробик
Аква аеробик
Пикадо
Одбојка
Фудбал
Кошарка
Осветлување на тениски терени (со плаќање)
Билијард (со плаќање)
Велнес центар (со плаќање)
Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related