Djerba Resort

Djerba Tunis

Charter

Хотелот е на 9 минути пешачење од плажа. Djerba Resort се наоѓа во Houmt Souk, 650 метри од плажата Мезраја. Хотелот има своја песочна плажа, на 600 m од хотелот.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Детски базен
Игралиште
Анимација
Климатизација
Телевизија
Телефон
Фен
Мини бар
Сеф (платен)
Балкон/тераса
3 тениски игралишта
Мини голф
Пинг Понг
Мултифункционално игралиште
Пикадо
Одбојка на плажа
Фудбал
Аква аеробик
Спортови на вода
3 ресторани
2 барови
Надворешен и внатрешен базен
Градина
Спа центар
Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related