Dar Jerba Narjess

Djerba Tunis

Charter

Плажа Плажата е приватна, песочна, на 70м од хотелот. Чадори и лежалки на плажа - бесплатно. Крпи за плажа - бесплатно со депозит.

Услови за деца 

Детски базен

Игралиште

Соба за игри мини клуб (бесплатно)

Бебешко креветче (на барање)

Бејбиситерка (со доплата)

Локација Хотелот се наоѓа на првата линија во областа Тагерме, 70 м од прекрасната плажа Сиди Марез и 500 м од плажата Меридијана, 6 км од Мидун. Хотелот се наоѓа на 30 километри од аеродромот во Џерба.

За хотелот: Хотелот располага со вкупно 325 стандардни соби и апартмани.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Телефон
Телевизија
Климатизација
Бања со туш/када
Фен
Мини бар
Сеф
Балкон/тераса
Пикадо
Тенис
Мини голф
Стрелаштво
Аеробик
Пинг Понг
Одбојка на плажа
Вечерни емисии
Масажи
Фитнес
Сауна
Спортови на вода
Билијард
Главен ресторан
Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related