RADISSON BLU PALACE RESORT & THALASSO

Djerba Tunis

Charter

Краток опис
-Хотел од висока категоризација од синџирот Radisson
-Директен пристап до сопствената песочна плажа
-Отворен базен со морска вода
-Во близина на аеродромот Џерба Зарзиз
Плажа 
Хотелот има директен пристап до широка песочна плажа. Чадорите и лежалките се вклучени во цената за гостите на хотелот и на плажа и на базен, додека за крпите се бара депозит.
Локација 
Хотелот се наоѓа на северниот дел на островот Џерба. Од аеродромот Џерба Зарзиз е оддалечен 20км. Хотелот е на околу 15 минути возење од главниот град, како и од центарот на Мидун. Хотелот е дел од синџирот Radisson.
Важни информации 

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот 
Рецепција, главен и три a la carte ресторани и шест барови, три отворени базени, од кои еден е само за возрасни и еден за деца, внатрешен базен, thalasso & spa центар, фитнес центар, менувачница, библиотека, детско игралиште, мало казино , деловен центар со конференциски сали, соба за багаж, лифт. Перење алишта со доплата. Бесплатен Wi-Fi во заедничките простории. Паркингот е бесплатен за гостите на хотелот. Одредени хотелски услуги бараат претходна резервација, доплата или депозит кој се враќа при поаѓање.
Сместување 
Хотелот располага со вкупно 296 климатизирани соби и апартмани. Собите имаат балкон или тераса, бања, сателитска ТВ, апарат за кафе или чај, сеф, фен и безжичен интернет.

General Warning 
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.
Пансион 
All Inclusive според правилата на хотелот

Included

Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related