RADISSON BLU PALACE RESORT & THALASSO

Djerba Tunis

Чартер

Краток опис
-Хотел од високата категоризација од синџирот Radisson
-Директен пристап до сопствената песочна плажа
-Отворен базен со морска вода
-Во близина на аеродромот Џерба Зарзиз
Плажа
Хотелот има директен пристап до широка песочна плажа. Чадорите и лежалките се во цената за хотел на гости и на плажа на базен, додека за едно парче се бара депозит.
Локација
Хотелот се наоѓа на северниот дел на островот Џерба. Од аеродромот Џерба Зарзиз е оддалечен 20км. Хотелот е на околу 15 минути од главниот град, како и од центарот на Мидун. Хотелот е дел од синџирот Radisson.
Важни информации

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот
Рецепција, главен и три a la carte ресторани и шест барови, три отворени базени, од кои еден е само за возрасни и еден за деца, внатрешен базен, thalasso & spa центар, фитнес центар, менувачница, библиотека, детско игралиште, мало казино , деловен центар со конференциски сали, соба за багаж, лифт. Пеење алишта со доплата. Бесплатен Wi-Fi во заедничките простории. Паркингот е бесплатен за гости на хотелот. Одредени хотелски услуги бараат претходна резервација, доплата или депозит кој се враќа при поаѓање.
Сместување
Хотелот располага со 296 климатизирани соби и апартмани. Собите имаат балкон или тераса, бања, сателитска, апарат за кафе или кафе ТВ, сеф, фен и безжичен интернет.

Општо предупредување
Хотелските соби може да се варираат во големина и дизајн, ако сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на банките услуги (за трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.
Пансион
All Inclusive според правилата на хотелот

Вклучено

Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели