Ulysse Djerba Thalasso & Spa

Djerba Tunis

Чартер

Хотелот е едно од првите места за туризам во Џерба. Изграден во 1964 година, тој беше целосно реновиран во 010 година за да ги понуди високите стандарди на хотел со 5 ѕвезди.

Хотелот се наоѓа на 25 km од аеродромот и главниот град Khumt Souk - 11 km.

Сопствена песочна плажа - чадори и лежалки бесплатно.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Вклучено

Клима уред
Телевизија
Мини бар
Бања со када или туш
Пинг-понг
Пикадо
Теретана
Тениско игралиште
Ресторан за закуски
Базен со скара
Туниски ресторан
Главен ресторан
Мавританско кафуле
Бар на плажа
Лобиен бар
Надвореш базен со 3 посебни детски базени
Солариуми
Внатрешен загреан базен
Таласо центар
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели