Lella Meriam Zarzis

Djerba Tunis

Charter

Плажа 

Хотелот се наоѓа на 250 метри од плажа. Има сопствен простор со бесплатни чадори и лежалки. Крпи за плажа се достапни за депозит.


Facilities 

главен ресторан, 2 a la carte ресторани, бар покрај базен, бар на плажа, диско бар, отворен базен, затворен базен,  детски базен, Спа центар


Услови за деца 

мини клуб, игралиште, креветчиња за бебиња на барање, бебешки столчиња во ресторанот


Локација 

Хотелот се наоѓа на 12 км од центарот на Зарзис, 55 км од меѓународниот аеродром Џерба / Занзис. Тоа е 30 километри од островот Џерба, теренот за голф и паркот на крокодили.


Карактеристики за соба 

климатизација, телевизија, телефон, простор за седење, мини фрижидер(со доплата), тераса или балкон


Спорт и рекреација 

Дневна и вечерна анимација, теретана, тениско игралиште, пинг понг, стрелаштво, одбојка, аеробик, бочање, спортови на вода (со плаќање)


Дополнителни информации Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.За хотелот: 

LELLA MERIAM е хотел со 4 ѕвезди отворен во 2014 година, со површина од 3,5 хектари во средината на туристичката област Зарзис

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Included

Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related