Iliade Aqua Park Djerba

Djerba Tunis

Чартер

Овој 4-ѕвезден Iliade Aqua Park Djerba Houmt Souk е сместен на 4,5km од Aqua Park Pirate и има 24-часовна рецепција. Хотел Houmt Souk е во непосредна близина на многу атракции, ги вклучуваат и The Crocodile Farm Zoo и музејот Lalla Hadria.

Безжичен интернет е достапен на јавните услуги бесплатно.

Персоналот на хотелот зборува англиски, германски, англиски, арапски.

Број на соби: 23.

Поранешно име: Magic club iliade

Хотелот е оддалечен 4,5km од ранчот Ада Џерба. На 15-минутната прошетка оддалечена е Djerba Explore Park. меѓународниот аеродром Џерба-Зарзис е оддалечен скоро 27km.

Појадок се служи секој утро во ресторанот на Iliade Aqua Park Djerba. Хотелот има à la carte ресторан каде што гостите можат да пробаат вкусни јадења од интернационална кујна.

Пасошот за Џерба треба да биде 9 месеци пред истекување.


Вклучено

Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели