Lesse

Chaniotis, Hanioti, Halkidiki
Опкружен со претрупан зелени шуми со изобилство маслинови дрвја, хотелот со 4 ѕвезди Lesse е волшебно бегство и дом на прекрасни активности и објекти, совршен за секој да ужива. Само еден час возење од Солун, оваа празнична оаза најде совршен начин да ја комбинира прекрасната природа на полуостровот Касандра со традиционалниот дух на северна Грција. Има 4 згради од по 3 ката, распоредени на површина од околу 10000 м2, опкружени со борови дрвја, со 3 базени во форма на лагуна, бар покрај базен, детско игралиште и добро уредена градина. Управуван со страст и грижа од семејството Лесе, овој хотел е посветен на вашиот совршен одмор. Најблиската плажа е само надолу од хотелот, на 150 метри, додека центарот на живописниот Ханиоти е на 1 км.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Билјард
Третмани за лице
Изнајмување автомобили
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Кодекс на облекување
размена
Оброци послужени
Паркинг
Базен
Прецепција
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Водни спортови
Заеднички области за Wi-Fi
Соби за Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели