Elinotel Apolamare

Chaniotis, Hanioti, Halkidiki
Барок, бутик и навистина уникатен - Елинотел Аполамаре е имот со 5 ѕвезди кој на извонреден начин го комбинира луксузот со мирниот семеен одмор. Архитектурата и дизајнот на бутикот служат само како декор во кој се обезбедуваат одлични услуги и незаборавно искуство на одмор. Целосно реновиран во 2009 година, Елинотел Аполамаре е елегантен хотел со пет ѕвезди на крајбрежјето на највисоко ниво, сместен на плажа, далеку од летните гужви на космополитскиот град Ханиоти. Хотелот Аполамаре лежи на волшебните сини води на заливот Торонеос, во станбената област Ханиоти, на пешачење (5 минути) од центарот на селото. Растојанието до меѓународниот аеродром во Солун (SKG) е 90 километри, што овозможува лесен пристап до сите области кои би можеле да ве интересираат на полуостровот Халкидики. *** Во близина има јавен паркинг.

Вклучено

Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување автомобил
Детски базен
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
Размена
Фретална
Оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Базен
Прием
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели