Grecotel Margo Bay&Club Turquoise

Chaniotis, Hanioti, Halkidiki
Новообновениот Grecotel Margo Bay & Club Turquoise е опкружен со маслинки и палми, додека хоризонтот се спојува таму каде што завршуваат градините и започнува морето. Margo Bay & Club Turquoise, долгогодишниот фаворит на семејството со најголем број гости кои се враќаат во синџирот Grecotel, претрпе големи реновирање, доведувајќи го во доменот на супер-дизајнерскиот шик. Веднаш на прекрасната плажа кај Ханиоти, полуостровот Касандра на Халкидики, очекувајте да бидете импресионирани од модерниот дизајн, волшебните погледи, уникатната гастрономија и признатата гостопримливост. Опциите за сместување погодни за семејството вклучуваат сосема нови соби за гости, стилски апартмани, семејни соби и бунгалови среде бујните градини. Раскошниот нов ресторан Club Turquoise на плажа нуди супериорно јадење и содржи традиционални грчки јадења, како и интернационални кујни. Гостите ќе ја ценат можноста да вечераат на плажата Таверна, фаќајќи го морскиот ветер и уживајќи во неверојатните грчки деликатеси. Во северниот дел на Егејот, во близина на Солун (100 км) и монашката заедница на Света Гора, се наоѓа семеен рај на зелено и сино! Хотелот се наоѓа во Касандра, еден од трите полуострови, област со ретка убавина со борови дрвја кои опфаќаат мирни, плитки, кристално чисти мориња над белите песочни плажи.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Третмани за лице
Изнајмување автомобил
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
размена
Фретална
Оброци послужени
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Пинг-понг
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели