Xenios Theoxenia Hotel

Ouranoupoli, Halkidiki

Xenios Theoxenia Hotel 4 Stars се наоѓа на едно од најубавите места на важен културен центар на православието. Хотелот ја почитува манастирската архитектура, изграден е како сестрински хотел на хотелот Метрополитен во Солун. Хотелскиот комплекс Xenios Theoxenia се наоѓа на три километри од Уранополи, Халкидики на полуостровот Света Гора, во близина на Светата Гора пред синиот Егеј.

Извонредната убавина на местото, ја впиваше вековната мудрост, шармира на прв поглед и останува во сеќавање цел живот. Навистина, каде на друго место можете да видите толку богата комбинација на бои! Од смарагдно зелено до златно, преку кристално сино до длабоко сино сафир. Се чини дека морската линија овде е бескрајна. Во тишината и спокојството Хотелот Теоксенија нуди лежерен одмор на плажа, со се што ви треба. Низ годините сместувавме семејства со деца, аџии, друштво на пријатели и сите оние кои го ценат задоволството од удобен престој.

Хотелот Theoxenia се наоѓа на 110 км од аеродромот Македонија и 4 км од селото Уранополи, каде што нашите гости сакаат да шетаат. Во ова пријатно село ќе најдете многу кафулиња со вкусно грчко кафе, таверни со свежа морска храна, барови и ноќни клубови со егзотични коктели и музика. Погледот од Theoxenia го комбинира синото море со поглед на островот Амулијани и зелените шуми што го опкружуваат имотот.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за Трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
Бар
Бар на плажа
Лежалки и чадори на плажа
Изнајмување автомобили и мотор
Дневна служба за слугинка
Факс и фотокопирање
Фудбалски терен 5x5
Игри / Игра соба
Продавница за подароци
Интернет катче (бесплатно)
Услуга за пеглање
Перење
Сала во лоби
Складирање багаж
Објекти за состаноци/банкет
Мини клуб за деца
Мини маркет
Паркинг
Бар на базен
Лежалки и чадори за базен
Ресторан
Сеф
Базен
Базен за деца
Тениско игралиште
Водни спортови
Wi-Fi Интернет пристап на јавни површини
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели