Akrathos Beach Hotel

Ouranoupoli, Halkidiki

Хотел Акратос Бич

Добредојдовте во вашиот летен сон…

Се наоѓа на зелените ридови на полуостровот Атос, 2 км. оддалечено од селото Уранополис и 115 км. подалеку од аеродромот во Солун „Македонија“, хотелот Акратос Бич 4 ѕвезди нуди современо и стилско сместување на гостите.

Сите наши 266 соби и апартмани се вкусно дизајнирани во модерен и минималистички стил. Пространи и удобни, сите соби се опремени со независна клима/контрола на греење, двокреветни или двокреветни кревети, сефови, сателитска ТВ со рамен екран, фен, мини фрижидери во собите, опремени балкони и капацитети за чај/кафе.


Вклучено

12-часовна собна услуга
24-часовна рецепција / пред бирото
додатоци - продавница за козметика
Служба за трансфер на аеродром / пристаниште
Соба за анимација
Бебешки столчиња во ресторанот
седење за бебиња (на барање)
Бар
Кошница и фудбалски терен
Плажа Бар
Лежалки и чадори на плажа
Одбојка на плажа
Билјард (базен) маса
Бутик
Појадок во соба
Изнајмување на автомобили и мотори
Детско игралиште
Шео за готвење во ресторан
Дневна слугинка
Доктор (по барање)
Сервис за факс и фотокопирање
Бесплатно бебешко креветче
Бесплатен паркинг во сенка
Бесплатен Wi-Fi интернет пристап
Целосно опремена плажа
Продавница за подароци
Служба за младоженци
Теретана
Затворено детско игралиште
Интернет катче
Продавница за накит
Служба за перење и пеглање
Спасувач на базенот
Лоби салон
Мини клуб за деца
Игралиште на отворено
Бар покрај базен
Снек бар во базен
Лежалки и чадори во базен
Ресторан
Сеф
Сателит ТВ
Нуркање
Безбедност
Туш и соблекувална
Снек бар
Супер маркет
Базен (свеж Вода)
Базен за деца
Фудбал на маса
Пинг-понг
Таверна
Тениско игралиште
Крпи со депозит
Одбојка
Водни спортови
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели