Alexandros Palace Hotel & Suites Halkidiki

Ouranoupoli, Halkidiki

Александрос Палас се наоѓа на Халкидики, веднаш до областа Света Гора (Светско наследство на УНЕСКО). Изграден е на бујна зелена падина која допира до златна плажа и блескави сини води. Александрос Палас е идеален за семејства со деца, но и за парови.

Хотелот Александрос на Халкидики се карактеризира и со традиционална и со модерна архитектура и стил. Се состои од двокреветни хотелски соби и разновидни семејни соби и апартмани, реновирани за да обезбедат удобност и на нивните гости. Нашиот хотел на Халкидики вклучува широк спектар на добро организирани објекти и места за релаксација и рекреација, како што се 3 базени, 3 барови, ресторани, приватна песочна плажа, спа центар, теретана, спортски објекти, специјални детски објекти.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Служба за трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
Бар
Бар на плажа
Лежалки и чадори на плажа
Крпи на плажа
Патувања со брод
Консиерж
Доктор (по барање)
Фретална
Хамам
Загреан внатрешен простор Базен
Сервис за перење и пеглање
Лоби салон
Масажа
Мини клуб за деца
Мини маркет
Игралиште на отворено
Паркинг
Недозволени миленици
Бар покрај базен
Снек бар во базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Ресторан
Сеф Кутија
Сателитска ТВ
Сауна
Туш и соблекувална
Снек бар
Спа
Базен
Базен за деца
Пинг-понг
Тениско игралиште
патничко биро
Пристап на интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели