Akti Ouranoupoli Beach Resort

Ouranoupoli, Halkidiki

Хотелот Акти Уранополи се наоѓа на една од најубавите плажи на Халкидики, со поглед на Амулијани и Ситонија. Располага со прекрасен базен и 24-часовна пред бирото.

Сите соби во Акти Уранополи имаат балкон со поглед на морето, базенот или градината. Вклучени се телевизор со сателитски канали, музика и фрижидер.

Комплетно опремениот Beach Bar го нагласува поморскиот карактер и ги забавува своите гости со музика, лесни закуски и пијалоци.

Ресторанот во куќата нуди богат континентален шведска маса и во таверната на хотелот à la carte ручек и вечера врз основа на грчка и интернационална кујна. Таверната Елиа Томата служи свежа морска храна и вкусни традиционални летни јадења.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
Бар
Бар на плажа
Крпи на плажа
Билјард (базен) маса
Доктор (на барање)
Извршен готвач
Услуга за факс и фотокопирање
Игри / игротека
Базен џакузи
Сервис за перење и пеглање
Мини маркет
Игралиште на отворено
Паркинг
Бар покрај базен
Снек бар во базен
Лежалки и чадори во базен
Крпи за базен
Ресторан
Услуга во соба
Сателит ТВ
Туш и соблекувална
Снек бар
Базен
Базен за деца
Пинг-понг
Таверна
Тениско игралиште
Тоалети за инвалиди
Патувачко биро
ТВ салон
Подземен премин
Одбојкарско игралиште
Водни спортови
Wi-Fi Интернет
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели