Elinotel Sermilia Resort

Sithonia, Sitonia, Vtor Krak, Halkidiki
Овој луксузен и стилски хотел со 5 ѕвезди, поволно лоциран на самиот почеток на Ситонија, може да се пофали со привилегирана позиција и низа модерни удобности, поддржани од беспрекорна услуга и концепт Ultra All Inclusive. Познатото грчко гостопримство, елегантниот дизајн и вкусната кујна го прават Cronwell Resort Sermilia совршена дестинација за одмор. Sermilia е производ на одличен концепт, под влијание на големите модерни крајбрежни медитерански хотели и хотели на плажа во Мајами, темелно обмислен стил и наградуван дизајн со својот познат Sky Bar како локално обележје. Овој нов луксузен ултра-all-inclusive хотел со 5* е оддалечен само 75 километри од аеродромот во Солун. Се наоѓа во живописното село Псакудија (Халкидики) на работ на плажата, опкружено со зимзелени борови. И покрај неговата мала големина, селото има многу долга плажа, која се протега во должина од 4 километри и повеќепати е наградувана со сино знаме. Elinotel Sermilia Resort е највисоката зграда во Псакудија. Тој нуди 102 стилски и удобни соби и апартмани, пространа Мели СПА, отворен базен и приватна песочна плажа. Одморалиштето ги обезбедува сите погодности за семејства со деца, како и за патниците кои претпочитаат активен животен стил.

Вклучено

Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување автомобили
Детска анимација
Детско игралиште
Конференција
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
Размена
Фретална
Послужени оброци
Мини клуб
Организација Плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Пинг-понг
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели