Philoxenia

Sithonia, Sitonia, Vtor Krak, Halkidiki
На само 5 минути од песочната плажа на Псакудија, хотелот Филоксениа нуди светло и воздушесто сместување, обвиткано во борови на ридот над долгата плажа на Псакудија. Модерно дизајнираниот комплекс од 12 бунгалови ви нуди идеален избор за мирни одмори со брзи екскурзии до блиските локации. Сите соби се целосно реновирани за сезоната 2018 и имаат балкони или дворови со поглед на шума или градина. Гастрономијата се спојува со традицијата овде и раѓа здрава медитеранска исхрана на вашата трпеза, користејќи свежи локални, органски производи подготвени со љубов, грижа и имагинација од искусни готвачи. Комплексот Филоксенија подготви и претставува неверојатна забавна програма за возрасни и посебна посебна имагинативни креативни активности и забавна програма за деца.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Вечерна анимација
Фретална
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа велнес
Пинг-понг
Wifi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели