Acrotel Elea Beach

Sithonia, Sitonia, Vtor Krak, Halkidiki

Добредојдовте на плажата Акротел Елеа

Acrotel Elea Beach 4* се наоѓа во прекрасната област „Бич Елија“, на полуостровот Ситонија/Халкидики, кој е блиску до селата Никити (10 км) и Неос Мармарас (10 км), каде што можете да најдете многу барови, ресторани и продавници за ваша забава.

Опкружен е со прекрасни медитерански градини со маслинови дрвја, убави цвеќиња и палми и нуди фантастичен поглед на заливот Торонеос.


Во ресторанот можете да уживате во нашата богата шведска маса (појадок, ручек и вечера). Пред рецепцијата ќе го најдете базенот со слатка вода со базен/снек бар, каде што можете да уживате во кул пијалок, ужина или сладолед. Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни.

Сместување

80 соби во 8 згради (приземје и 1 кат).

Собите се состојат од:
36 двокреветни соби
18 супериорни соби
26 семејни соби

Сите соби се климатизирани и опремени со WC со туш кабина, телефон, SAT-TV, фрижидер и балкон или тераса.
Двокреветните соби се за макс. 3 лице (со дополнителен кревет), супериорниот за макс. 4 лица и семејни соби се состојат од 2 посебни спални соби, едната со брачен кревет, а другата со два единечни кревети.


Вклучено

Услуга за трансфер на аеродром / пристаниште
Бебешки столчиња во ресторанот
седење за бебиња (на барање)
Бар
Бар ресторан
Кошаркарско игралиште
Патувања со чамец
Изнајмување автомобили и мотор
Доктор (по барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Продавница за подароци
Интернет Катче
Услуга за перење и пеглање
Надворешно игралиште
Паркинг
Снек бар базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателитска ТВ
Туш и соблекувална
Базен (слатка вода)
Пливање Базен за деца
Пинг-понг
Тениско игралиште
Пристап на интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели