Minoa Hotel

Peloponnese, Pelopones

Хотелот Миноа се наоѓа веднаш на плажата, во близина на малото рибарско пристаниште Толо и веднаш спроти островот Ромви. Центарот на градот е помалку од 5 минути пешачење.

Информации за хотелот

Секоја од 44-те соби на хотелот е опремена со клима уред, централно греење, директни телефони, телевизор со рамен екран со сателитски канали, мини фрижидер, сеф и фен за коса. Безжичен интернет пристап е исто така достапен низ целиот хотел. Во барот на хотелот често се организираат караоке ноќи и грчки ноќи со традиционални грчки танци. Ресторанот на хотелот нуди домашни грчки специјалитети на шведска маса. Во кафе барот на хотелот, гостите можат да уживаат во кафиња и пијалоци или коктели. Шезлонгите се нудат бесплатно на плажата веднаш пред хотелот.


Вклучено

Сала за појадок
Снек бар
Главен ресторан
Главен бар
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели