AKS Hinitsa Bay

Peloponnese, Pelopones
Лоциран во префектурата Арголида, која изобилува со природни убавини и кристално чисти води, веднаш до Епидаурус, Нафплио и веднаш спроти островот Спецес, хотелот се наоѓа на кратко растојание од само 2 1⁄2 часа од Атина со автомобил. или катамаран. Сместен на приватен полуостров, опкружен со густа вегетација, со поглед на островот Хиница кој го одзема здивот, хотелот AKS Hinitsa Bay е тука да им овозможи на вашите гости животни спомени. Пространиот пејзаж и затскриената песочна плажа со воодушевувачки поглед над градот Спетсес, нуди голема разновидност на можности за љубителите на сонцето. Прекрасно уредените соби имаат поглед кон морето или густата вегетација што ја поддржува главната хотелска зграда. Овој хотел со 4 ѕвезди е олицетворение на грчкото гостопримство, кој нуди широк спектар на услуги и капацитети за сечиј вкус. Селото Порто Хели се наоѓа на 3 километри, додека најблискиот аеродром е Атина, на 207 километри.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Кошарка
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Одбојка на плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување на автомобили
Анимација за деца
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација Медици
Фудбал
Се служи
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Wifi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели