Asteria Hotel Tolo

Peloponnese, Pelopones

Asteria Hotel and Spa се наоѓа во прекрасната област Арголида, во познатото туристичко село Толо, на оддалеченост од 12 километри од романтичниот стар град во Нафплио. Хотелот е централно лоциран во Толо, на само 150 м. од познатата песочна плажа на Толо.

Акцентот на личната услуга, вниманието на деталите, релаксацијата, задоволството и кулинарски задоволства, овде стануваат синоним за нашиот хотел. По долгогодишно искуство од 1989 година, и две реновирања, едното во 2007 година и последното, оваа година во 2017 година, нашиот Хотел сега обезбедува повеќе удобности и услуги за нашите гости.

Хотелот се состои од 28 соби и 4 апартмани, базен, ресторан, бар, бар покрај базен и нашиот бренд нуди неограничени можности и активности за најрелаксирачки и незаборавни одмори.


Вклучено

Клима
Услуга за трансфер на аеродром/пристаниште
Услуги за алтернативни туризам
Бар
Изнајмување автомобили и мотор
Конференциска сала
Дневна служба за слугинката
Семејни соби
Градина
Услуга за перење и пеглање
Сан за лоби
Соби за непушачи
Паркинг
Дозволени миленици
Бар покрај базен
Ресторан
Служба во соби
Спа
Сончева тераса
Базен
Пристап на интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели