Porto Carras Meliton

Neos Marmaras, Sitonia, Sithonia, Halkidiki
На прекрасна глетка во најистакнатото одморалиште во Грција, Porto Carras Grand Resort има два луксузни хотели, импозантна сместувачка установа, наградена вила од светска класа, луксузно казино и два таласотерапија и спа центри. Во целосна хармонија со чистото природно опкружување, во рамките на 1.763 хектари природна величественост во култниот комплекс Porto Carras Grand Resort се наоѓа неговиот крунски скапоцен камен, хотелот Porto Carras Meliton 5*. Извонредно лоциран покрај космополитската марина, покрај песочна плажа долга 9 километри со кристално чисти азурно сини води, 324 Делукс соби на Мелитон речиси можат да го допрат хоризонтот со величествени погледи на треперливото море, раздвижената марина или терените за голф, додека 155 апартмани нудат ултимативното животно искуство во Suite на Porto Carras Meliton заедно со врвните услуги и капацитети на хотелот.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Кошарка
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Одбојка на плажа
Третмани за лице за тело
Изнајмување автомобили
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Пикадо
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимацијаxE
Канцеларија
Теретана
Затворен базен
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wi-Fi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели