Ammon Zeus Luxury Beach Hotel

Kalithea, Kalitea, Halkidiki, Prv Krak

Хотелот со 5 ѕвезди Ammon Zeus ужива на плажа во популарното одморалиште Калитеа, на Халкидики. Целосно е реновиран во 2018 година. Хотелот е сертифициран со ISO 22000 за „преработка и послужување на храна и пијалоци“ и со ISO 9001 за неговите „услуги за прием.

Во неговите капацитети се вклучени базен со летна тераса и детски базен. Хотелот располага со спа со топла када, амам, сауна и мала теретана. Бесплатен Wi-Fi е обезбеден на јавни површини и соби. Бесплатен паркинг простор е достапен надвор од хотелот и се наплаќа во имотот на хотелот.

Сите соби имаат приватни балкони со поглед на море или градина, и се опремени со клима уред и сателитска ТВ со рамен екран, фен за коса, фрижидер или мини бар и сеф (компатибилен со лаптоп). Ресторанот на хотелот служи појадок и вечера во шведска маса со традиционални грчки и медитерански јадења, направени од свежи, локални производи. Fresco Bio Healthy Bar нуди здрави закуски и пијалоци, а a la carte ресторанот со морска храна на Greco има кујна со морска храна со висок стандард.

Лежалки и чадори за сонце се обезбедуваат бесплатно на плажа, скии на вода, џет скии и педалинки се достапни за изнајмување на плажата со сино знаме. За ваша забава се организираат вечери со музика во живо во нашиот Коктел бар, покрај морето. Лекциите по јога се обезбедуваат неделно бесплатно.

Хотелот е на само 5 минути пешачење од центарот на Калитеа каде може да се најдат бутици, аптека, банка, барови. На само еден километар, најпознатите барови и ноќни клубови ги чекаат љубителите на ноќниот живот да ги посетат. Меѓународниот аеродром во Солун „МАКЕДОНИЈА“ се наоѓа на 80 км од хотелот.


Вклучено

24-часовна рецепција / Рецепција
А ла карт ресторан „Greco's sea food“
банкомат на лице место
Бебешки столчиња во ресторанот
Бебе седење (на барање)
Летови со балони
Бар
Бар на плажа
Крпи за плажа
Сервис за Бел Бој
Изнајмување велосипеди (BMW)
Патувања со брод
Коктел бар
Консиерж
Доктор (на барање)
Дозволени кучиња до 8 кг
Станица за полнење електрично возило
Услуга за факс и фотокопирање
Фреско Био здрав бар
Интернет катче (изнајмување P/C)
Услуга за перење и пеглање
Трансфер со лимузина од / до аеродром
Музика во живо
Лоби салон
изнајмување на луксузни автомобили
Масажа
Мини клуб за деца
Мини теретана
Изнајмување мотори
излети на планински велосипед
Детско игралиште на отворено
Паркирање на јавен простор
Паркинг на лице место
Бар за базен
Лежалки и чадори за базен
Крпи за базен
Изнајмување јахта
Ресторан
Услуга во соба
Сеф
Сателитска ТВ
Сауна
Туш и соблекувална
Снек бар
Спа
Сонце за сонце и чадори на плажа
Базен (загреан во текот на април, мај и октомври)
Базен за деца
ВИП/Брак/Роденденски услуги
Водни спортови (ски, џет ски, педалинки)
Пристап до Интернет преку Wi-Fi
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели