Aegean Melathron

Kalithea, Kalitea, Halkidiki, Prv Krak
Aegean Melathron е луксузен хотел со 5 ѕвезди, член на групацијата Aegean Star Hotels. Се наоѓа на полуостровот Касандра, на Халкидики, кој е постојан центар на атракција за илјадници посетители и од Грција и од странство. Се наоѓа на 90 километри од Солун и на само 3 километри од космополитското одморалиште Калитеа. Локацијата го одзема здивот и нуди контрастни природни пејзажи со уникатна убавина. Хотелот е опкружен со зелена шумска област која достигнува сè до златната плажа и кристално чистите сини води на Торонскиот залив. Изграден е на две страни од главниот пат, поврзан со приватен пешачки подвозник. Собите во горниот дел од хотелот имаат поглед на базен, а собите во долниот дел на хотелот имаат поглед на море. Во рамките на комплексот е достапна и услуга за транспорт на електрични клубови.

Вклучено

A La Carte
Банкомат
Барови
Комплети за плажа
Крпи за плажа
Одбојка на плажа
Третмани за лице
Изнајмување на автомобил
Детска анимација
Детско игралиште
Детски базен
Конференција
Дневна анимација
Доктор
Кодекс на облекување
Лифт
Вечерна анимација
Ex
Теретана
Затворен базен
Послужени оброци
Мини клуб
Организирана плажа
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Продавници
Спа Велнес
Посебни потреби
Пинг-понг
Тенис
Водени спортови
Wi-Fi заеднички области
Wifi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели