Apart hotel Grand Royale: Bansko

Bansko, Bansko

Сместен во подножјето на планината Пирин, Grand Royale Apartment Complex & Spa им нуди на своите гости спокојство, прекрасна природа и мирен престој во објектите, направени специјално за нив.

Собите се светли и пространи, опремени со се што е потребно за пријатен престој. Во топла и пријатна атмосфера, се стремаат гостите да имаат неверојатни емоции, во комбинација со вкусна храна и Спа ритуали. Водени од мисијата да обезбедат најдобра грижа и услуга за гостите, тимот на Grand Royale & Spa Apartment Hotel е целосно посветен на грижата за клиентите.

One bedroom apartment

Можност за дополнителен кревет во дневната соба
Дневна соба со софа, маса и столчиња
телевизија
Купатило со туш и тоалет
Фен за коса, бањарка, папучи
Балкон / тераса
Гардеробер
Греење со индивидуална регулација

Two bedroom apartment
1 брачен кревет
2 посебни кревети
Можност за дополнителен кревет во дневната соба
Дневна соба со софа, маса и столчиња
телевизија
Бања со туш
Фен за коса, бањарка, папучи
Балкон / тераса
Гардероба
Греење со индивидуална регулација

Studio
1 брачен кревет
Можност за дополнителен кревет во дневната соба
Дневна соба со софа, маса и столчиња
телевизија
Бања со кабина
Фен за коса, бањарка, папучи
Балкон / тераса
Греење со индивидуална регулација

РЕСТОРАН:

Во главниот ресторан на Grand Royale hotel & Spa, ќе уживате во стилска и пријатна атмосфера, која ќе го комплетира вашиот одмор. Ќе најдете јадења од традиционалната бугарска и европска кујна, во комбинација со одлична услуга, релаксирачка и пријатна средина. Одбрани вина, алкохол и безалкохолни пијалоци ќе ја надополнат вашата вечер.

Појадок
Час: 08:00 - 10:30 часот
Тип: Појадок на шведска маса / сет мени
Фармски млечни производи
Житарици и корнфлекс
Домашни пекарски производи
Сезонски зеленчук и овошје

Вечера
Час: 18:30 - 21:00 часот
Тип:Мени во стил на шведска маса / сет
Сезонски салати
Различни видови на месо и риба
Вегетаријанско мени
Увезени алкохолни пијалоци

Лоби бар
Час: 10:00 - 23:00 часот
Тип: Бар
Пијалоци со добро друштво
Безалкохолни пијалоци
Коктели
Кафе

Хотелот нуди одлични услови за семејства со деца. Најмалите гости можат да уживаат во забава и игри во нашиот детски клуб, опремен со играчки и книги. Во мирна и безбедна средина, децата поминуваат време во забавни игри.

СПА
Спа центарот на хотелот Гранд Ројал нуди комплетен одмор и грижа за вашето физичко и духовно здравје. На располагање на нашите гости се – 20m внатрешен базен со детски дел, сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, амам, солена соба, релакс зона и фитнес.

Намалувања:
Дете до 2,99 години – бесплатно
Прво дете 3 - 12,99 години на дополнително легло - бесплатно на BB или 50% од цената за возрасни на HB

Минимум престој 3 ноќевања за период 22.12.2023 - 27.12.2023
Минимум престој 4 ноќевања за период 28.12.2023 - 06.01.2024

ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ЗА ТЕРМИНИТЕ КАДЕ ИМАТЕ САМО ПОЈАДОК Е 20 ЕВРА ОД ЛИЦЕ ОД ДЕН.

ПРОМО ЦЕНИТЕ СО ПОПУСТИ ВАЖАТ ДО:
10% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 15.10.2023 со целосна уплата
5% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 15.11.2023 со целосна уплата


Included

Вкупна сума за ноќевања на избрана табла за оброци
Користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес, арома сауна, сауна, зона за релаксација, фитнес
Детски клуб, Wi-Fi
Паркинг /по достапност/
Скијачка просторија за сопствена опрема
Шатл до првата станица на гондола ски-лифтот закажан во хотелот
Search Availability

Experiences

Share Your Experience

Related