Aegeon Hotel

Thessaloniki, Solun

Хотелот Егеон се наоѓа во центарот на Солун и овозможува лесен пристап до места како што се византиската црква Свети Димитриос и турската бања. Неодамна е реновиран и има соби кои на посетителите им ги нудат сите модерни удобности, во пријателска средина.

Информации за хотелот

Хотелот располага со 59 соби, целосно реновирани и опремени со бања и фрижидер за разладувачки пијалоци. Сите се климатизирани. WiFi пристап е достапен бесплатно.

Појадок шведска маса се служи секој ден од 07:30 до 10:30 часот наутро. Во барот на хотелот гостите можат да уживаат во своето кафе, чај или пијалок. Таму им се нудат и богати и вкусни закуски во одлична атмосфера со дневна музика.Вклучено

Појадок
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели