Xenios Dolphin Beach Hotel

Possidi, Posidi, Kassandra, Halkidiki, Prv Krak

Со поглед на Олимп и до Егејското Море, овој хотел на плажа во Посиди има уредени градини и базен. Сите соби се климатизирани, а во заедничките простории е достапен Wi-Fi.

Собите за гости на Xenios Dolphin Beach се пространи и секоја вклучува минибар и телевизор со сателитски канали. Сите тие имаат опремен балкон со поглед на базенот или морето.

Гостите можат да го започнат денот со доручек. Грчки и медитерански јадења се служат во ресторан-таверната на Делфин за ручек и вечера. Во хотелскиот бар на плажа и бар покрај базен, гостите можат да поминат опуштени моменти со освежителен коктел, под звуците на тивка музика.

Пред бирото нуди складирање на багаж и факс услуга, а на гостите може да им обезбеди и сеф.

Во рибарското село Посиди, гостите можат да најдат крајбрежни таверни. Тие можат да го посетат и Светилиштето на Посејдон и светилникот стар 150 години кој се наоѓа на 15 минути пешачење.


Вклучено

24-часовна рецепција / Пред бирото
Бебешки столчиња во ресторанот
Бар
лежалки и чадори на плажа
Изнајмување автомобили
Дневна служба за слугинката
Доктор (на барање)
Услуга за факс и фотокопирање
Паркинг
Ресторан
Ресторан ala carte
Сеф Кутија
Сателитска ТВ
Базен
Wi-Fi Интернет пристап на јавни површини
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели