12 Months Luxury Resort

Pelion, Pelion, Grcija leto hoteli
Удобност, луксуз и релаксација во текот на целата година…На само 600 метри од плоштадот Агиа Параскеви во центарот на Цагарада во срцето на природниот резерват откријте го задоволството од 5 ѕвезди 12 месеци луксузно одморалиште. Мало село 33 апартмани во место каде што 12 месеци во годината доминираат релаксација, удобност и стил. Крајното искуство во одморалиштето, низ бујните шуми на Пелион со прекрасен поглед на длабокото сино Егејско Море… На оддалеченост од само 30 минути од ски-центарот на Пелион и само 7 километри од магичното и вообичаено Милопотамо Агиос Јоанис, тој е идеална дестинација за секоја сезона. Издлабен во планината и низ густата шума од костени, 12 Months Luxury Resort е совршен избор за рекреација, мир и спокојство во Источен Пелион. Подмладете се во модерните капацитети на Спа Центарот во нашиот хотел уживајќи во третман или избор на амам, сауна и џакузи. Ресторанот Мелиа е подготвен да ги задоволи вашите кулинарски барања со вкусен избор и специјални креации. Уживајте во вашиот пијалок или пијалок покрај надворешниот базен или во нашето топло и пријатно кафуле 12 со поглед на бескрајното Егејско Море. За забава и вежбање можете да го користите фитнес центарот, тениските терени или игротеката на нашиот хотел (маса за билјард, пинг-понг). 33-те соби и апартмани гарантираат удобност и топлина кои копнеат за комбинирање на модерен декор со функционалност и традиционална архитектура. Планинарење, тури со коњи и возења со кану на прекрасните плажи се дел од изборот на активности кои можете да ги комбинирате. Опциите се многу за да уживате во авантурата на вашиот живот. Сите соби се опремени со клима, ТВ LCD, фен, мини бар, сеф, греење, камин (освен удобност и јуниор апартман), балкон или тераса, удобности во бањата, телефон, Wi-Fi, DVD плеер, кујна (освен удобност апартман) Хотелските услуги и капацитети вклучуваат: ресторан, кафе, винарска визба, услуга во соба, бар покрај базен, отворен базен, спа, сауна, амам, џакузи, теретана, фризер, Wi-Fi во сите области, конференциска сала, тенис на маса, билијард , Приватен паркинг, Перална, чување бебиња, настани и свадби за 180 лица... Хотелот работи на база ноќевање со појадок (шведска маса)

Вклучено

A La Carte
Барови
Билјард
Третмани за лице за тело
Послужени оброци
Паркинг
Базен
Рецепција
Ресторан
Спа Велнес
Пинг-понг
Тенис
Wi-Fi заеднички области
Wi-Fi соби
Провери Достапност

Искуства

Сподели Искуство

Слични Хотели